29 Kas 2011

İki Kadın.. Biri Melek..


Bugün telefonuma gelen ikinci mesaj bu. Dün gecenin güzelliğinden bahsediyor. Gönderen Kadir’di. Tam dört yıldır beraberdik ama dün gece değil! Tamam, ilk mesajı üzerime alınmıştım. Çok güzel aşk sözcükleri sıralanıyordu. Buna hangi kadın hayır derdi ki. İkinci kadına Melek dedim şeytana şeytan olduğunu hatırlatıyor. Sakin durmaya çalışıyorum sigara içmeye yoğunlaşıyorum. Sanki her nefeste geriye sarıyor aklımdakiler. Kendimle konuşmalarım arasında bir mesaj daha geliyor.(Yarın sabah seninle uyanmak istiyorum.) Kadir’in bu yaptığı aptallık mıydı yoksa ondan ayrılmam için çevirdiği bir oyun mu? İşin bu kısmıyla ilgilenmiyorum sonuç ne olursa olsun aldatılıyordum. İlk aldatılan ben olmayacağım gibi sonda olmayacaktım. Şimdi sıra bendeydi ve ben sıramı nasıl salacaktım? Tepkim nasıl olmalıydı? Şimdilik hiçbir fikrim yok..
**
Olabilecekleri tahmin edebiliyorum. Kapı çalacak içeri girecek Kadir’e bir tokat atacak. Daha fazlası olamaz. Kadir’i sevdim aslında ama ne olursa olsun bir ilişki bitmeden diğerine geçilmemeli. Benimde yapmaya çalıştığım bu. Ne kadar başarılı olurum bilmiyorum. Şimdi işin zor kısmı olan soru bu kadın ne zaman gelecekti. Akşam gelme ihtimaline karşın Kadir’in yanına uğrayacağım. Umarım gelir ve biran önce biter. Daha fazla kalamam.
**
Şimdi bir karar verdim. Belki de çoğu kadının yapmadığını yapıp sabahı bekleyeceğim. Güne benimle başlaması için kahvaltıya geldiğimi söyleyeceğim. Geri kalanını hesaplayamıyorum! Sadece aptal gibi hissediyorum ama bu normal değil mi? Peki ya şimdi ben sabahı nasıl edeceğim? Ah melek uyandırdın işte içimde ki şeytanı!

**
Çok güzel bir akşamdı. Kadir sanki farkındaydı bu son akşam yemeğimiz olabilirdi. Kadir uyuyor yanında ben varım kadın gelmedi! Neden gelmiyor mesajlar yetmedi mi anlamasına? Aptal mıydı yoksa? Sabah yedi gibi Kadir’i uyandırıyorum. Aç karnına sigara içmeyi sevmiyorum ama bu sabah farklı. İkimiz de yakıyoruz birer tane. Uykulu gözlerle bakıyor bana benimse aklımdakiler dökülüyor dilimin ucundan. Telefonunda ki numaraları bir günlüğüne değiştirdiğimi söylüyorum. Kadir anlamıyor ya da şok dediklerinden yaşıyor ama ayılması uzun sürmüyor kapı zili çalıyor. Onu neyin beklediğini artık oda biliyor. Bense üzerimi giyiyorum kadının içeri girmesini bekliyorum.
**
İçerde beni neyin beklediğini biliyorum. Kapıyı Kadir açıyor. Melek evde mi bilmiyorum. Farklı bakıyor bu sabah bana tıpkı benim baktığım gibi. Yaptığı aptallığın farkına varmış olmalı. İçeri giriyorum hiç konuşmuyoruz. Odadan Melek çıkıyor hala tepkisizim akşam koltuğun üzerine bıraktığı çantasını alıp aynanın karşısına geçiyor. Eksik kalan yanları var. Çantasından kırmızı rujunu çıkarıp belirgin bir şekilde dudaklarına sürüyor çok ilginçtir ki yakıştırıyorum bu rengi ona. İkimizde hala tepkisiziz sanki film sahnesi kapıdan çıkışını izliyoruz. Camdan görüyorum bina çıkışında çantasından defter olduğunu düşündüğüm şeyi çıkartıyor. Bir şeyler karalıyor hayır bir şeyin üzerini çiziyor!
Peki ya şimdi ne olacak?

RuE/Kasım20115 yorum: